MUITINĖS TARPININKAI KLAIPĖDOJE

Lina/ February 2, 2018/ Tarptautinis verslas/

 

Muitinės tarpininkas, tai yra įmonė, kuri dirba su muitinės procedūromis ir tai atlieka kitoms įmonėms – juridiniams asmenims. Neretai sakoma, kad muitinės tarpininkas yra tarsi patyręs vairuotojas, kuris turi vairuotojo pažymėjimą ir yra šioje srityje profesionalas. Jis gali įsidarbinti bet kur šioje srityje ir tapti įmonės atstovu. Įmonėms, kurios dažnai susiduria su muitine, tai yra nepakeičiamas pagalbininkas tvarkant sudėtingus dokumentus bei kitas procedūras.

Tokias paslaugas teikia daugumoje Lietuvos miestų, ne išimtis ir muitinės tarpininkai Klaipėdoje (http://www.adrem.lt/lt/paslaugos/muitines-tarpininkavimas). Jie yra patyrę savo srities specialistai, taigi atsakingai ir kruopščiai žiūri į savo darbą bei jiems patikėtas užduotis. Mielai bei geranoriškai bendrauja su klientais ir stengiasi kaip galėdami labiau jiems padėti, palengvinti jų darbą. Tačiau vis dėlto kartais atsiranda nepatenkintų muitinės tarpininkų atliekamu darbu.

Dažnai nepatenkinti būna vežėjai. Ir niekam ne paslaptis, kad dauguma problemų arba nepasitenkinimo yra dirbant su Rusijos muitine. Ir dažnai muitinės tarpininkus kaltina ne dėl kažkokių smulkmenų, pavyzdžiui per klaida blogai užrašyto vilkiko numerių, bet būna atvejų, kad ir dėl daug rimtesnių. Visas pasipiktinimas kyla, kad muitinės tarpininkai aklai vykdo užsakovų pavestas užduotis. Dėl tokių klaidų žinoma Lietuvos ekonomika nenukenčia, tačiau yra ir kita medalio pusė. Dėl to nukenčia Rusijos mokesčių sistema. Todėl Rusijos muitininkai terorizuoja vežėjus, norėdami gauti iš jų paaiškinimus dėl esamos situacijos, tačiau kaip bebūtų gaila, galiausiai visa tai baigiasi kyšiu, kad patys galėtų važiuoti toliau. Jie nukenčia finansiškai ir galiausiai kaltina muitinės tarpininkus kurių tarpe gali būti ir muitinės tarpininkai Klaipėdoje.

Tačiau kaip bebūtų keista, kad vežėjams muitinės tarpininkai nėra gyvybiškai svarbūs, nes jie patys sugeba pildyti tam tikrus dokumentus. Vis dėl to, muitinės tarpininkai ypatingai yra svarbūs krovinio siuntėjui ir gavėjui, nes dažniausiai šie asmenys neturi tinkamos kvalifikacijos ir patirties vykdant ar sprendžiant tam tikrus procesus.

Kad ir kaip ten bebūtų, visi stengiasi dirbti savo darbą kaip įmanoma geriau, ne išimtis ir muitines tarpininkai Klaipėdoje. Neatsiejant darbo nuo visapusiško supratimo, galima dirbti sklandžiai ir draugiškai.