Bijote pirkti internetu? Sužinokite apie vartotojo teises

Gabriele/ May 17, 2016/ Teisė/

Šiandien ne naujiena internetu pirkti drabužius, įvarius aksesuarus, buitinę techniką. Atsiranda tokių savimi pasitikinčių pirkėjų, kuriems visai ne problema yra net baldai, namų įranga ar treniruoklis internetu. Tačiau visuomet išlieka rizika būti apgautam ar įsigyti ne tokios kokybės prekę, kokios tikėjotės. Ar pirkėjui įsigijus brangų daiktą ir nusprendus, jog galbūt šiuo metu jam jo nereikia arba gavus blogos kokybės prekę jau šaukštai po pietų? Tikrai ne. Ar girdėjote apie vartotojų teises?

  • Jeigu manote, jog Jūsų teisės yra pažeistos: jei gavote negeros kokybės prekę ar ji išvis nebuvo pristatyta, pirmiausiai kreipkitės su savo klausimais ir reikalavimas į pardavėją. Jeigu jis ignoruoja Jūsų reikalavimus, turite teisę raštiškai jam išdėstyti savo pretenzijas. Jeigu per 10 dienų nuo Jūsų laiško Jums nesuteiktas pardavėjo atsakymas, arba atsisakoma tenkinti Jūsų reikalavimus, turite teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų apsaugos teisių tarnybą.
  • Kad Jūsų argumentai būtų pagrįsti, turite saugoti informaciją apie tai, jog sumokėjote už prekę, jos užsakymo patvirtinimo formą. Taip pat būtinai turėkite atsispausdinę prekės aprašymą ir duomenis, kurie prieštarauja realiems prekės duomenims.
  • Deja, kai kurioms prekėms ir paslaugoms šie nuostatai netaikomi: finansinėms paslaugoms, interneto aukcionuose parduodamoms prekėms, maisto produktų kitų panašių prekių pirkimo/pristatymo, apgyvendinimo, transporto laisvalaikio ar maitinimo paslaugoms, kurios turi tikslią datą/laikotarpį (transporto bilietai, koncertų bilietai).
  • Pardavėjas privalo Jums suteikti užsakytas prekes ar paslaugas per 30 dienų nuo užsakymo, nebent užsakyme nurodyta kitaip.
  • Jeigu persigalvojote dėl perkamos prekės ar paslaugos, Jūs turite 7 darbo dienas pardavėjui raštu pranešti apie prekės atsisakymą. Terminas skaičiuojamas nuo daikto pristatymo dienos (paslaugos atveju – nuo sutarties sudarymo datos).
  • Ši teisė negalioja, jeigu: pirkote garso, vaizdo, kompiuterinius diskus ar laikmenas ir sugadinote jų pakuotę; užsakėte periodinius leidinius; užsakėte maisto produktus ar kitas gendančias prekes; užsakėte prekę, gaminamą specialiai pagal Jūsų užsakymą.

Jei žinosite šiuos punktus, nei nauja sofa, nei treniruoklis internetu neatrodys taip rizikingai ir galėsite ramiai užsisakyti savo pageidaujamas prekes.