Spalvotos kojinės yra išties madingos

Lina/ March 28, 2018/ Tekstilė ir drabužiai/

Visi žinome, kad kojinės yra neatsiejamos nuo žmonių istorijos. Dar nuo senų laikų viena jų paskirtis buvo saugoti nuo šalčio, o kita apsauga nuo prakaitavimo. Taip, nekeista, tačiau ankščiau nušalimai buvo rimta ir dažnai sutinkama bėda. Tačiau dabar, atėjus naujiems laikams viskas pasikeitė kiek kitaip. Kojinės tapo neatsiejama vyriškojo stiliaus detale.
Trumpai apibendrinant kojinių istoriją, tai jos pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtos dar 800 pr. Kr. Senovės graikai kojines siuvo iš gyvūnų odos. Na, o kojinių populiarėjimo pradžia buvo pastebėta tik XVI amžiuje. O XIX ir XX amžiuose, modernėjant pramonei ir technologijos kojinės tapo įprastos kiekvienam.
Šiomis dienomis dažniausiai yra siūlomos trijų skirtingų rūšių vyriškos kojinės: trumpos, iki pusės blauzdų ir iki kelių. Dizaineriai išskiria du vyraujančius tipus, tai klasika, kuri išlieka visuomet labai mėgstama, na ir aišku sezoninė mada, kuri kiekviena sezoną kažkiek kinta. Teigiama, kad dabar madingiausios kojinės yra tokios, kurios iš pirmo žvilgsnio nėra suderinamos viena prie kitos arba prie kito vilkimo drabužio. Tačiau vis tiek, negalima derinti bet kaip ir bet ko. Nors teigiama, kad vyrauja nesuderinamumas, tačiau dizaineriai mano, kad nesuderinamumas vis tiek turi būti suderintas, nors tai ir yra kontrastinga. Jeigu žmogus esate drąsus ir jūsų nevaržo formali aplinka, tuomet visuomet yra raginama eksperimentuoti. Galima ieškoti drąsesnių spalvų bei aprangos variantų.
Dizainerių teigimu, visos kojinės, kurios yra dėvimos su kostiumu, privalo būti ilgos. Iš ties didžiulė klaida, kai atsisėdus kostiuminės kelnės pasikelia, o yra matoma nuogos blauzdos. Nors yra pastebima, kas Lietuvoje tikrai gerų, ilgų vyriškų kojinių įsigyti yra sunku. Jeigu esate klasikos mylėtojas, patariama nešioti tokias kojines, kurios būtų vienu tonu tamsesnės už kelnes, tačiau suderintos su batais.
Taigi derinkite savo aprangą. Nebijokite dėvėti ryškių bei dėmesį patraukiančių kojinių. Šiuo sezonu jos yra išties madingos. Derinkite ryškias ir kontrastingas spalvas, tačiau vis tiek laikykite pagrindinių dizainerių nurodomų taisyklių. Na, o šiomis dienomis žaismingų bei spalvotų kojinių tikrai galite rasti Lietuviškose parduotuvėse, viena iš jų yra: https://www.tripshop.lt/.