Kaip išsirinkti pledą?

administratorius/ December 20, 2019/ Tekstilė ir drabužiai/

Pledai yra neatsiejamas šaltojo metų laiko atributas namuose ir lauke, tačiau pastaruoju metu daug dėmesio skiriama ir jų stiliui, nes vėsiais vakarais jie tampa ne tik šilumos šaltiniu, bet ir jaukia namų interjero detale. Renkamasi pagal prie interjero derančias, patinkančias, tendencingas spalvas, raštus ar audinio tipą.

  • Apsvarstykite, kur pledas bus dažniausiai naudojamas. Jei ketinate jį tiesti ant lovos- būtina prieš tai išmatuoti lovą ir pagal matmenis pasirinkti atitinkamo dydžio pledą.
  • Apgagalvokite, ar pledas bus naudojamas tik kaip interjero dalis, ar kaip antklodė.
  • Rinkites tokį pledą, kuris iš karto patraukia jūsų dėmesį ir atitinka skonio reikalavimus.

Kur galima panaudoti pledą?

Pledą nesunkiai galima panaudoti, kaip užtiesalą ant minkštų baldų, tai pat pasiimti su savimi kartu į kelionę, iškylą gamtoje, ar prie jūros. Pledai dabar mėgstami ir lauko kavinėse, kuomet čia atėjusiems klientams pasidaro vėsu, tačiau vis dar norisi gėrėtis žvaigždėtu dangumi ir negrįžti į  patalpų vidų.

Kokios pledų rūšys?

Pledų rūšys- vilnoniai, medvilniniai, lininiai ir poliesteriniai. Taip pat gali būti maišytos sudėties, t.y vilnos ir lino pledai, vilnos ir sintetinio pluošto pledai ir t.t. Natūralaus pluošto gaminiai paprastai yra brangesni, tačiau pasižymi daugybe gerųjų savybių, o atidžiai prižiūrimi gali tarnauti toli gražu ne vienerius metus.

Kaip vilnos pledai skirstomi pagal gamybos būdą?

Pagal gamybos būdą vilnos pledai dar skirstomi į austinius, megztus arba vilnos pūko. Austiniai pledai dažniausiai yra plonesni nei vilnos pūko pledai, tačiau šiluma menkai jiems nusileidžia. Austinių pledų švelnumas ir purumas dažniausiai priklauso nuo vilnos rūšies, tačiau tokio tipo pledai yra lankstesni, į juos įsisupti yra kur kas  patogiau.

Vilnos pūko pledai

Vilnos pūko pledai yra labai purūs, tankesni ir storesni, todėl jie labiau naudojami namuose, vietoje antklodžių ar užklotų. Dėl ypatingo gamybos būdo viena pledo pusė yra ilgesnio plauko, kita- velta, kad pūkas audinyje tvirtai laikytųsi.