Muitinės tarpininkai Klaipėdoje

administratorius/ September 15, 2014/ Transportas ir logistika/

Muitinės tarpininkai – tai visoje Lietuvoje aktuali, su transportavimu glaudžiai besisiejanti paslauga. Klaipėda garsėja savo dideliu uostu, tad ir muitinės tarpininkų paslaugos šiame mieste yra ne naujiena. Juk muitinės tarpininkai tvarko įvairiausius mokesčius, atstovauja klientams muitinėje, paruošia importo bei eksporto deklaracijas ir jas užpildo, taip pat jie ruošia Bendrąją deklaraciją, pildo CMR ir TIR CARNET knygelę, taip pat pildo kompensacinių produktų lentelę bei specifikacijos lapus ir atlieka daug kitų muitinės tarpininkavimo paslaugų.
Muitinės tarpininkai Klaipėdą, kaip paslaugų teikimo vietą, renkasi ir todėl, kad čia yra uostas, pro kurį vyksta tarptautinė prekyba. Baltijos jūra – puikus kelias prekėms plukdyti, tad muitinės tarpininkavimo procedūros čia yra ypač paklausios.
Muitinės tarpininkavimo procedūros yra sudėtingos, dėl to šią veiklą gali vykdyti tik specialius kvalifikacinius egzaminus išlaikę ir muitinės tarpinino pažymėjimą gavę atstovai (http://www.adrem.lt/lt/paslaugos/muitines-tarpininkavimas). Su šiais pažymėjimais jie gali veiklą vykdyti ne tik visoje Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse, kuriose nėra taikomi apribojimai, nurodyti BMK 5-ojo straipsnio 2-osios dalies 2-oje pastraipoje. Muitinės tarpininko pažymėjimo negali gauti tie asmenys, kurie biudžetui nemoka mokesčių arba yra padarę valstybės biudžetui žalą darančių pažeidimų.
Muitinės tarpininkų sąrašai yra skelbiami viešai internete, tad prieš perkant tarpininkavimo paslaugas, galite patikrinti, ar paslaugas siūlantis asmuo nėra apsišaukėlis ir ar jis turi leidimą šiai veiklai.