Logistika

administratorius/ September 18, 2014/ Transportas ir logistika/

Logistikos sritis – sparčiai besiplėčianti ir vis aktualesnė šiuolaikinėje prekių rinkoje. Logistikos augimas prasidėjo plečiantis tarptautinei prekybai, o šiuo metu toli gražu nėra stagnacijos būsenoje.
Logistikos specialistų dėka kiekvieną dieną galime nueiti į artimiausią parduotuvę ir rinktis iš daugybės įvairiausių produktų. Jei visos prekės būtų gaminamos vietinėje rinkoje – jos būtų gerokai brangesnės, o pasirinkimas būtų itin skurdus.
Logistika ypač glaudžiai siejasi su transportavimo paslaugomis. Transportavimas (ypač iš vienos šalies į kitą) – sunkiai įsivaizduojamos be logistikos centrų veiklos. Logistikos dėka prekės yra sandėliuojamos tranzitinėse šalyse, joms yra atliekamos įvairios procedūros, tokios kaip: muitinės tarpininkavimo paslaugos, įvairių dokumentų tvarkymas, prekių ženklinimas, banderolių klijavimas, rūšiavimas pakavimas ir t.t.
Logistikos sritis yra gan sudėtinga, dėl to šį darbą turi dirbti aukštos kvalifikacijos specialistai. Jie turi aiškiai suvokti įvairias transporto bei logistikos sistemas: tiek vietines, tiek ir tarptautines. Taip pat svarbu, kad šios srities specialistai gebėtų tinkamai valdyti togistikos IT technologijas, be kurių šiais laikais negali išsiversti sudėtingi logistikos procesai.
Renkantis logistikos paslaugų atstovą – verta atkreipti dėmesį į įmonės, siūlančios šias paslaugas, patirtį, darbuotojų kvalifikaciją, gautus apdovanojimus, klientų atsiliepimus ir apskritai galima palyginti keletą varinatų, kadangi šiais laikais visą reikiamą informaciją apie įmonių veiklą galima gauti internete.

Daugiau apie logistiką skaitykite: https://www.vtranzitas.lt/