Krovinių pervežimas Vilniuje

administratorius/ October 27, 2014/ Transportas ir logistika/

Įsivaizduokite kas nutiktų, jei vieną rytą nustotų funkcionuoti vienu metu visas krovininis transportas, nevyktų joks krovinių pervežimas Vilniuje. Mažame miestelyje į tai niekas ir dėmesio neatkreiptų, o štai didžiuosiuose miestuose diena prasidėtų didžiuliu chaosu. Daugelis įmonių negalėtų pradėti darbą – kelininkai liktų be žvyro, karšto asfalto, įmonės be žaliavų, prekybos centrai pasitiktų pirkėjus tuščiomis lentynomis. Žodžiu, viskas sustotų. Štai po tokių pamąstymų jau galima įsivaizduoti kokią svarbią vietą mūsų kasdieniniame gyvenime užima krovinių pervežimas. Vilniuje ir kituose didesniuose miestuose įsivyrautų tiesiog chaosas, kuris nedelsiant atneštų nepataisomą žalą šalies ekonomikai, o sostinei niekaip nepadėtų sumažinti esamą skolą.

Krovinių pervežimas Vilniuje vykdomas daugelyje specializuotų transporto įmonių, o kai kurių iš jų apyvarta paskutiniu metu sparčiai auga jau ne procentiniais punktais, procentais, o kartais.

Taigi, be tarptautinių pervežimų, perkraustymo paslaugų, lygiagrečiai vykdomi vietiniai krovinių pervežimai – vietinė distribucija Lietuvoje. Krovinių pervežimas vykdomas iš įvairių sandėlių: distribucinių, specialios paskirties (pvz. skirtiems greitai gendatiems produktams) su funkcija palaikyti temperatūrinius režimus, muitinės atvirųjų ir uždarųjų ir kt. paskirties. Krovinių pervežimas iš minėtų sandėlių Vilniuje nesustoja visą parą.

Žaliavos, įrengimai, maisto, buities ir kitos prekės, pačiomis įvairiausiomis transporto priemonėmis, pervežamos iš įmonių į sandėlius, iš sandėlių į prekybos taškus, iš prekybos taškų vartotojui. Krovinių vietiniai pervežimai vykdomi daugeliu atvejų transporto parkuose turimais įvairių dydžių ir komplektacijos naujais krovininiais automobiliais, smulkūs kroviniai klientui pageidaujant yra pristatomi „nuo durų iki durų“. Negabaritinių krovinių, bei krovinių reikalaujančių laikytis temperatūrinio režimo, pervežimas Vilniuje užima nemažą dalį tarp visos krovinių pervežimo apyvartos. Krovinių pervežimas neapsiriboja vien paslaugos suteikimu Vilniuje. Vietinio krovinių gabenimo paslauga (distribucija) teikiama ir didžiojoje dalyje kitų Lietuvos miestų.