Logistikos valdymo sistema – didesnei gabenimo kontrolei užtikrinti

Lina/ July 17, 2017/ Transportas ir logistika, Valdymo sistemos/

Globaliame pasaulyje, kai dauguma šalių pasiskirsto, kurias prekes importuoti, kurias – eksportuoti, jų gabenimo kokybė dažnai yra esminis dalykas, užtikrinantis kokybę. Kadangi yra atsiradę specialių logistikos procesus lengvinančių priemonių, tokių kaip GPS navigacija, reikia ir atitinkamų sistemų informacijai rinkti ir apdoroti. Tokiu atveju transporto kompanijos nepalieka visko likimo valiai, o renkasi pažangų organizavimo metodą – logistikos valdymo sistemą. Kuo tai naudinga verslui?

Visų pirma, valdymo sistema transporto įmonėje sumažina gabenimo kaštus, nes galima pritaikyti multimodalinį gabenimą. Naudojantis šiuo patobulinimu, transportavimo procesai tampa daug skaidresni ir lengviau sekami, todėl atsiranda galimybių perorientuoti siuntų gabenimą jas apjungiant, o galbūt ir visiškai pakeičiant transportavimo būdą. Kaip pvz., dažnai įmonė neįsivaizduoja, kad gabenti laivu gali būti žymiai pigiau nei oro transportu. Tokie pasenę stereotipai sulaiko įmonę nuo tobulėjimo, todėl įvertinti situaciją padedanti sistema padeda „atverti akis“.

Taip pat toks įmonės darbo atnaujinimas sumažina atsakomybę, tenkančią darbuotojams – tiek tiems, kurie užsiima kelionės organizavimu ir valdymu, tiek tiems, kurie dalyvauja gabenime tiesiogiai. Darbuotojai nebeprivalo priimti sudėtingų, nuo jų nepriklausančių sprendimų, nes sistema, pasiremdama visais turimais duomenimis pateikia optimaliausią pasiūlymą. Šiuo atveju išvengiama žmogiškojo faktoriaus klaidų ir nusprendžiama pagrįstai. Taigi logistikos valdymo sistema padeda labiau kontroliuoti procesą ir tuo pačiu apsaugo nuo neadekvačių darbuotojų sprendimų.

Galiausiai, santykiai su klientais taip pat yra žymiai aiškiau apibrėžiami, nes turimi duomenys leidžia gabenimo procesus numatyti ir atlikti tiksliau. Taip pat, susidūrus su problemomis transportuojant, dėl sekimo programų nesklandumai pastebimi iškart ir gali būti išspręsti žymiai sparčiau. Todėl klientai jaučiasi saugūs ir patenkinti dėl gaunamų prekių būsenos ir laiko. Sistemoje išsaugojami jų kontaktai ir susijusi informacija, todėl sudaryti ryšiai gali padėti geriau tenkinti reikalavimus. Taigi logistikos valdymo sistema yra visokeriopas gabenimo organizavimo ir įvykdymo įrankis.