Siuntų pergabenimas – populiarėjantis verslas

Lauryna/ September 5, 2017/ Transportas ir logistika/

Dar visai neseniai, pašto skyriai buvo perpildyti, žmonės siųsdavo laiškus į užsienio valstybes, nors tai buvo ilgas ir brangus procesas. Tačiau keičiantis technologijoms, vystantis logistikai, tai tapo daug paprasčiau. Net ir didžiausios siuntos gali be problemų, pažeidimų ar ilgo laukimo pasiekti savo adresatą bet kuriame pasaulio kampelyje.

Naujosios technologijos, ypatingai internetas daro siuntų tarnybos darbą efektyvų ir padeda išvengti papildomų išlaidų. Anksčiau vyravusios įmonės komunikacijos išlaidos, labai sumažėjo išsivysčius internetui bei valdymo sistemoms. Bendradarbiaujant su užsienio šalimis, buvo neišvengiami skambučiai bei laiškų siuntimai, kurie pareikalaudavo didelės biudžeto dalies, kas įtakojo ir paslaugos kainą klientams. Tačiau įdiegtos sistemos, dabar leidžia visoms procese dalyvaujančioms šalims stebėti prekių ar krovinių judėjimą, taip taupant laiką ir išvengiant bereikalingų pokalbių. Taip pat ir skambučiai ar reikiama informacija, dabar gali būti perduodami iš vienos šalies įmonės į kitos šalies įmonę, visiškai nemokamai.

Gabenant daiktus tarp Europos Sąjungos šalių nereikia mokėti muitų, todėl atpinga krovinių bei siuntų gabenimas. Tai ypatingai svarbu, kai tiek daug lietuvių vyksta dirbti į užsienio šalis. Įprastinis variantas – Anglija, į kurią nuolatos važiuoja privatūs asmenys, jau nebėra toks populiarus kaip anksčiau. Vis daugiau tautiečių išvyksta į pietines šalis, Ispaniją, Portugaliją ar Italiją. Todėl siuntinių pristatymas į Italiją ar kitas tolimesnes Europos valstybes tampa dažnesnis, o geros transportavimo sąlygos leidžia pasikliauti kurjerių tarnybų paslaugomis. Tai paskatina šios verslo srities augimą.

Taip pat įstojimas į Europos Sąjungą lėmė ir transportavimo verslo plėtrą, ypatingai ir dėl to, kad Lietuva yra įsikūrusi labai patogioje žemėlapio vietoje. Iš čia siuntinių pristatymas į Italiją, Suomiją ar Rytų Europą gali vykti vienodai patogiai ir panašiais laiko tarpais. Todėl vis daugiau užsienio įmonių steigia savo padalinius mūsų šalyje, taip pakeldamos paslaugų kokybės kartelę ir skatindamos vietines įmones ,,pasitempti’’, ieškoti modernių sprendimų ir patrauklios kainos.

Taigi, auganti transporto įmonių konkurencija, plėtra užsienyje, augantis įmonių darbo efektyvumas bei sparti technologijų integracija, leidžia pagerinti darbo kokybę, padidinti transportavimo greitį ir atpiginti paslaugų kainą. Dėl to, siuntų pervežimas tampa labai populiaria verslo niša.