KROVINIŲ GABENIMAS JŪRA

Lina/ February 2, 2018/ Transportas ir logistika/

 

Šiomis dienomis didėjant pasiūlos ir paklausos skaičiams bei sparčiai vystantis prekybai, susiduriame su sunkumais kaip eksportuoti ar importuoti savo prekes saugiai ir sąlyginai pigiai. Daugelis prekybininkų savo prekes gauna iš svetur, arba Lietuviška produkciją parduoda užsieniečiams. Todėl yra itin svarbu greitas, pigus bei tinkamas transportavimas. Renkantis transportavimo būdą, dažnai yra norima, kad bent jau turėtų minimalias sąnaudas, minimalų pristatymo laiką, patikimumą, galimybę gabenti sunkius krovinius bei galimybę juos pristatyti į įvairius pasaulio kraštus. Tačiau neretai yra renkamasi žemės arba oro transportas, tai yra kroviniai pervežami vilkikais arba skraidinami lėktuvais. Tačiau daugelis užmiršta dar viena stichija – vandenį, kuriuo be abejonės galima greitai ir saugiai gabenti įvairius krovinius. Taigi kyla klausimas, kuo konteinerių pervežimas jūra yra pranašesnis už kitus transportavimo metodus ?

Visų pirma, tai yra viena pigiausių transportavimo paslaugų. Nors krovinių gabenimas užima nemažai laiko, tačiau net 80% tarptauninės prekybos gabenama būtent taip. Nors tai ir užtrunka ilgiau, tačiau vienu metu galima gabenti didesnį krovinį.

Taip pat tai yra viena iš saugiausių transportavimo paslaugų. Dideli bei tvirti konteineriai apsaugo gabenamus daiktus nuo aplinkos veiksnių- saulės, lietaus ir t.t. Šis būdas suteikią puikią galimybę gabenti net didžiausius ar sunkiausius krovinius. Jie saugiai talpinami į jūrinius konteinerius ir yra pasiruošę gabenimui.

Be abejonės, nederėtų pamiršti paminėti, dar vieno svarbaus faktoriaus, tai, kad kitais transportavimo būdais yra beveik, arba aplamai neįmanoma pasiekti kai kurių pasaulio kampelių. Pavyzdžiui norint krovinį gabenti į kitą žemyną, vilkikai turi keltis keltu, taip transportavimo kaštus padidindami vos ne dvigubai. Dideli transportavimo lėktuvai neturi galimybės nusileisti visur, nes ne kiekvienas pasaulio kampelis turi tam tinkamai pritaikytus nusileidimo takus. Todėl mes vėl sugrįžtame prie to, kad konteinerių pervežimas jūra yra patogesnis nei kiti transportavimo būdai.

Atsižvelgiant į visus šiuos aspektus, galime tikai drąsiai rinktis konteinerių pervežimą jūrą, jeigu norime savo krovinį nugabenti saugiai, pigiai ir sąlyginai greitai.