Nuolatinė komunikacija – verslo sėkmės garantija

Migle/ July 4, 2017/ Valdymo sistemos/

Išgirdę frazę „sėkmingas verslas“, tikriausiai, pirmiausia įsivaizduojame, kad įmonė gauna daug pelno, vykdo sėkmingą gamybą, prekybą arba aptarnavimą, turi daug klientų. Taip, pelnas – sėkmingos veiklos rodiklis. Tačiau retas, kuris įsivaizduoja, kad „sėkmingas verslas“ – tai sklandi nuolatinė komunikacija tiek su klientu, tiek įmonės viduje. Taigi prie pelno kaip rodiklio galima pridėti dar vieną – komunikaciją. Kuo svarbi komunikacija?

Įmonės darbuotojai yra įmonės pagrindas, todėl labai svarbu, kad įmonės viduje nebūtų trikdžių, kurie atsilieptų verslui. Trikdžiai – tai nepadaryti darbai, darbų vėlavimai ir pan., atsiradę dėl nesusikalbėjimo. Tai labiau liečia dideles ir vidutines įmones, turinčias keletą skirtingų skyrių, filialų, kuriuose dirba daugybė skirtingų žmonių. Nesusikalbėjimas dažnai atsiranda, jei tą patį darbą atlieka skirtingi žmonės arba, jei tą patį darbą pradeda vienas, o toliau tęsia kitas žmogus. Mažas nesusikalbėjimas, pamiršimas ir, štai, gaminys nepagamintas arba nepagamintas laiku.

Kiekviena įmonė turi didesnį ar mažesnį klientų ratą, su kuriuo taip pat svarbu palaikyti nuolatinį ryšį, ypač šiais laikais, kai visas verslas yra šalia – tiesiog išmaniajame telefone. Reikia nuolat sekti tiek įmonės socialinius tinklus, tiek svetainę, tiek elektroninį paštą arba kitus komunikacijos šaltinius, nepamiršti peržvelgti visų nusiskundimų ir laiku į juos sureaguoti, galų gale, svarbu apie įvairias marketingo kampanijas ir pan. klientus informuoti greičiau, nei jie galėjo sužinoti patys.

Jei įmonėje atsirado problemų – verslas nesiseka, užsakymai vėluoja, darbuotojai nesusikalba, nepavyksta užmegzti kontaktų su klientais, įmonei reikalingi verslo valdymo sprendimai, kurie apima ir komunikaciją, ir visus kitus verslo aspektus.

Taigi verslo sėkmės rodikliu reikia laikyti ne tik pelną, bet ir komunikaciją: vidinę ir išorinę. Jei ji nevykdoma arba vykdoma nesėkmingai, šiandien – sparčiai judančiame ir itin arti kliento esančiame pasaulyje – tai gresia verslo nesėkme.