Ryšių su klientais valdymo sistema – privalumas ar būtinybė?

Lina/ July 17, 2017/ Valdymo sistemos/

Technologijos keičiasi kasdien, verslas yra nuolat skatinamas ieškoti naujų, inovatyvių sprendimų, kurie paspartintų darbą. Pasitelkus internetą atsiranda galimybė supaprastinti kasdienę veiklą, tačiau tai užtikrinti gali tik tinkamos sistemos. Bene svarbiausi verslo dalyviai – klientai, todėl ryškių su klientais valdymo sistema (CRM) yra esminė grandis užsitikrinant sėkmingumą. Tad kokie didžiausi CRM sistemos privalumai?

Visų pirma, ši sistema užtikrins įmonės pelningumą ir to įvertinimą. Jūs sukaupsite ir turėsite priėjimą prie itin svarbios informacijos, kaip, pvz., kokios prekės, kokiu laikotarpiu buvo parduotos. Žinoma, tai galima bandyti sukaupti ir paprastu būdu, savarankiškai išsaugant failus, tačiau, ar tokie duomenys tikrai bus greitai pasiekiami? Retas atvejis, kad būtų turima pakankamai laiko naršyti skirtingus dokumentus, o jei ir taip yra, verslas pasižymi itin dideliu neefektyvumu. Taip pat ryšių su klientai valdymo sistema sukaupta informacija galima daug paprasčiau naudotis, todėl sumažėja nesusikalbėjimo tarp skirtingų skyrių grėsmė.

Be to, CRM sistema gali padėti ne tik valdyti esamus klientus, tačiau ir pritraukti naujų. Daugelyje jų galima integruoti interneto ir socialinių tinklapių kampanijas, kurios generuoja susidomėjusiųjų srautus ir nukreipia juos į tam tikrą pardavimo agentą. Tai reiškia, kad komanda, atsakinga už pardavimus, gali praleisti žymiai mažiau laiko taip vadinamiems „šaltiems skambučiams“ ir susitelkti į potencialius klientus, kurie jau išeiškė susidomėjimą. Šiuo atveju bus fiksuojama, su kokiu pardavėju yra susisiekta ir nebeliks poreikio skirtingiems vadybininkams kelis kartus skambinti ir trukdyti.

Taip pat svarbu, kad sukaupta informacija gali būti įvairiai pateikiama. CRM sistemose įdiegtos skirtingų rūšių ataskaitos, kurios padeda įvertinti ne tik klientų skaičių, jų pirkimo apimtis, bendrą įmonės būklę, tačiau ir kiekvieną prekybos vadybininką atskirai. Šiuo atveju gali būti skiriami apdovanojimai, nors bet kokiu atveju bus jaučiama šiokia tokia „sveika“ konkurencija tarp darbuotojų, kelianti jų produktyvumą. Įvertinus praeitį ir dabartį, tampa paprasrasčiau prognozuoti, o ateities lūkesčiai tampa labiau įmanomi. Taigi CRM sistemos yra puiki paspirtis verslui, be kurios, jau galima sakyti, sunku įsivaizduoti šių laikų įmonės.