You are currently viewing Vertimas žodžiu: nuo studentų iki profesionalų

Vertimas žodžiu: nuo studentų iki profesionalų

Konferencijoms, verslo susitikimams, net ir motyvaciniams renginiams vertėjai žodžiu tampa būtinais specialistais, kurie panaikina barjerą tarp skirtinga kalba bendraujančių asmenų. Tai sudėtingas darbas, tad visiškai natūralu, kad rasti gerą vertėją gali būti sudėtinga. Juolab, gero vertėjo paslaugos nėra pigios, tad daugeliui kyla klausimas – ar verta mokėti specialistui, kai galima pasinaudoti kur kas pigiau savo paslaugas siūlančio studento galimybe?

Vertimai žodžiu – ne tik technika, tačiau ir menas, greitis, reakcija bei profesionalumas. Akivaizdu, kad mėgėjas nesusitvarkys su šiuo krūviu. Kodėl geriau profesionalas?

  • Vertimai žodžiu skirstomi pagal specifikaciją ir dirbdami su specialistu galite jaustis ramus, kad jis išmano medicinos, teisės ar technikos sferas, tad net ir sudėtingiausi terminai jam atrodo lengvai paaiškinami ne gimtąja kalba.
  • Vertėjas darbo vietoje elgsis profesionaliai: nuo aprangos iki gestų. Tai svarbu tiek verslo susitikimuose, tiek konferencijose.
  • Pasirinkdami specialistą galite jaustis ramūs, kad jo patirtis leis išsisukti iš sudėtingų situacijų, efektyviai reaguoti į nesklandumus ir sėkmingai atlikti jam paskirtą darbą.
  • Po vertimo specialistui galima pateikti rekomendacijas bei pageidavimus. Tai aktualu tokiu atveju, kai tas pats vertėjas Jums reikalingas ne vienam renginiui. Suprantama, kad pagal savo poreikius rasti specialistą nebus paprasta, tad geriausias būdas – pakoreguoti jo darbą pagal savo poreikius.
  • Specialistas ne tik profesionaliai verčia, tačiau jo tartis yra taisyklinga ir puikiai suprantama tiek vienos, tiek kitos kalbos klausytojams.

Akivaizdu, kad be specialisto nepavyks gauti profesionalių paslaugų. Žinoma, ir tų pačių specialistų pasiūla nėra labai maža, tad vertindami skirtingus kriterijus galite rasti tą variantą, kuris Jums labiausiai tinka. Nuo paslaugų kainos iki kalbos mokėjimo, nuo bendravimo iki tarties, galiausiai, paslaugų suteikimo sąlygų, kurios gali skirtis. Kuo daugiau detalių žinosite – tuo ramesnis galite būti dėl savo pasirinkimo.

Jeigu Jums reikalingi vertimai žodžiu – dirbkite su specialistu, kuris gali užtikrinti paslaugų kokybę, nes rimtuose susitikimuose mažą patirtį turinčių vertėjų darbas gali sugadinti visą renginį.