You are currently viewing Viskas, ką reikia žinoti apie terasas iš plytelių

Viskas, ką reikia žinoti apie terasas iš plytelių

Terasa, tai vieta, kurioje galima rasti ramybę. Terasoje prie namo galima ne tik pietauti ir vakarieniauti, pasikviesti draugus, bet ir smagiai leisti laiką dirbant iš namų. Tačiau, jei nusprendėte turėti terasą, nepamirškite, kad yra daug jos rūšių. Terasa iš plytelių – kas tai? Daugiausiai Lietuvoje matome ir girdime apie medines ar WPC (medžio plastiko kompozito) terasas. Tačiau technologijos tobulėja, terasų gamintojai nuolat ieško išskirtinių, moderniausių sprendimų terasoms įrengti. Todėl dabar architektai ir dizaineriai vis dažniau, kaip alternatyvą lentoms, renkasi kitokį terasų įrengimo būdą – plyteles terasoms ant pjedestalų (kojelių-atramų) arba ant pjedestalų su aliuminio karkasu.

Pagrindinės terasos iš plytelių dalys

Dažniausiai terasos plytelių montavimas (klijavimas) taikomas verslo sektoriuje, ypač stogo ar balkonų terasoms įrengti. Vis dažniau terasinių plytelių montavimą pasirenka ir modernių butų ar šiuolaikinių namų savininkai savo lauko terasoje. Jei ieškote asmenų, kurie įrengtų terasą, apsilankykite čia: www.terasustatyba.lt.

Žinoma, yra ne viena dalis, kuri reikalinga plytelių montavimui, tačiau išvardintos yra pagrindinės, kurios reikalingiausios.:

  • akmens masės terasinių plytelių (2 cm storio);
  • reguliuojamų atramų – pjedestalo (jomis išlyginama pirminė danga. Vėliau ant jų dedamos plytelės) arba reguliuojamų atramų – pjedestalo su karkasu (kai dengiamas ypač didelis paviršius ir kur yra didelės apkrovos. Taip pat karkasas yra būtinas, kur yra minkštas pagrindas, kaip kad, pavyzdžiui, vata apšiltintas stogas. Konstruktyvas padeda išvengti plytelių „išsivaikščiojimo“);
  • specialių guminių tarpinių (jos reikalingos trinčiai, nusidėvėjimui ir pašaliniams garsams mažinti).

Kokius pliusus turi terasa, kurios danga yra padaryta iš plytelių

Iš pradžių galite nustebti, tačiau nereikia klijuoti šių terasos plytelių! Daugumai žmonių natūraliai iškart kyla klausimas, ar plytelės tokiu būdu „neišnyks“, neišeis iš savo vietos. Visiškai ne, jei tik tinkamai sureguliuotas ir sumontuotas terasos pagrindas. Štai kodėl yra  terasų įrengimo ekspertai, kurie užtikrins, kad jūsų lauko terasa būtų aukštos kokybės ir ilgaamžiška.

Antra, verta paminėti, kad reguliuojamos kojos (pagrindas) sukuria dar vieną šios terasos pranašumą – jos gali išlyginti bet kokį paviršių (nelygų stogą, gruntą ir kt.) – nesvarbu, kas yra po apačia, terasos grindys tampa visiškai lygios : ar yra nelygių žemės nuolydžių, ar kelių aukščių stogai – viskas išlyginta skirtingais aukščiais, kuriuos galima reguliuoti.

Taip pat, ši pjedestalo technologija ypač tinka ten, kur jau yra išvedžiotos komunikacijos laidai ar drenažo vamzdžiai – taip bus išvengta jų pažeidimo. Be to, visa tai bus gražiai „paslėpta“ po lauko terasa ir bendras vaizdas bus kur kas estetiškesnis.

Kitas, bet ne mažiau svarbus plytelėmis išklotų terasų privalumas yra tas, kad jas reikia mažai prižiūrėti. Užtenka lauko terasą nulieti vandens žarna ir vanduo per trijų milimetrų tarpus, kartu su kitais nešvarumais, kaip kad dulkės ar žiedadulkės, nutekės pagal nuolydžius (žinoma, svarbu juos teisingai sureguliuoti).