You are currently viewing Senų drabužių atnaujinimas

Senų drabužių atnaujinimas

Savo spintoje tikrai turite pabodusių ar senų drabužių, kuriuos gaila išmesti. Taip pat tikrai būtų galima rasti ir tokių, kurie turės mažų dėmių, skylių ar vietomis bus išblukę. Tačiau turint laiko bei panaudojant nesunkius būdus bei technikas galima senus drabužius prikelti visai naujam gyvenimui. Be to, tai puikus būdas sutaupyti pinigų ir tausoti gamtą.

Būdai drabužių atnaujinimui

  1. Batika – tai audinio dažymo technika, kuri suteikia begalinę laisvę žaisti su spalvomis bei formomis. O rezultatas visada nenuspėjamas. Šiai technikai jums gali prireikti medvilninio drabužio (pradžiai geriausia bandyti su paprastais baltais marškinėliais), batikai skirtų dažų, vandens, acto, sodos ir druskos. Įvairiausioms formos gauti galite naudoti bet kokius mažus daiktus – lazdyno riešutus, įvairius segtukus, kruopas, monetas. Šias priemones galima įvynioti į audinį ir tuomet stipriai aprišti siūlais. Tuomet belieka užvirinti vandenį ir tinkamai paruošti dažus.
  2. Aplikacijos. Tereikia iš seno, bet storesnio audinio iškirpti norimos formos aplikaciją ir ją prisiūti, tarkim, ant skylės ar išblukusios alkūnės vietos. Labai stilingai atrodo senos odinės striukės atnaujinimas įvairiausių formų ir medžiagų aplikacijomis.
    Be to, labai praktiška tokiu būdu atnaujinti vaikiškus drabužius.
  3. Drabužių puošimas įvairiais karoliukais. Lengviausia šią techniką išbandyti ant marškinių apykaklės. Jums reikės senų baltų marškinių (o gal mamos ar močiutės spintoje rasite marškinius su plačia apykakle?), adatos, žirklių ir įvairiausių karoliukų ar žvynelių. Galima karoliukais ir žvyneliais išsiuvinėti visą apykaklę arba galima papuošti tik apykaklės galus. Taip pat galima bandyti karoliukais išsiuvinėti įvairius mažus piešinius. Tokiais atvejais siūloma siuvinėti geresnės kokybės karoliukais. Tam puikiai tinka aukštos kokybės čekiškas biseris.
  4. Sukarpymas būtų paprasčiausias ir mažiausiai pastangų reikalaujantis būdas atnaujinti drabužį. Galite paimti senus džinsus ir patrumpinti nukirpdami jų apačią. Specialiai palikite jų neapsiuvę, kad gautumėte netvarkingą, bet šiuo metu madingą naują džinsų įvaizdį.

Būdų, kaip atnaujinti senus ar turinčius mažų defektų drabužius tikrai yra daugiau. Ir tam nereikia įsigyti naujų priemonių. Tiesą pasakius, daugiausiai tam reikia jūsų laiko, noro ir fantazijos.