You are currently viewing Autodalys. Ką verta žinoti?

Autodalys. Ką verta žinoti?

Autodalys apima kiekvieną detalę, esančią Jūsų automobilyje. Net ir varžteliai bei vamzdeliai priskiriami automobilių dalims. Prieš perkant automobilį ne iš pirmų rankų būtina įsitikinti, kad autodalys būtų tvarkingos ir patikimos. Jei jos yra sugedusios arba kelia įtarimą, tuomet jas būtina keisti į naujas, kurios užtikrins sklandžią Jūsų automobilio veiklą. Į kokias auto dalis būtina atkreipti didžiausią dėmesį, prieš perkant automobilį?
Automobilių dalis, kurią pirmiausią privalote patikrinti prieš perkant transporto priemonę, yra variklis. Tai svarbiausia auto dalis. Be jos nepajudėsite iš vietos. Perkant automobilį ne iš pirmų rankų būtina patikrinti jo veikimą. Jei nenusimanote šioje srityje, tuomet patartina kartu nusivesti specialistą ar bent jau nusimanantį asmenį, kuris galėtų pastebėti variklio gedimus, netobulumą. Pirminiai įspėjamieji signalai apie galimą variklio gedimą – netolygus veikimo garsas. Būtina į tai atkreipti dėmesį ir pasikonsultuoti su automechaniku apie galimus variklio gedimus, kuriuos išduoda netolygus garsas.
Kita auto dalis, kuri privalo būti patikrinama prieš perkant automobilį iš antrų rankų – važiuoklė. Būtina patikrinti, kad ji būtų be gedimų. Važiuoklė – tai dalis, ant kurios montuojamas automobilio kėbulas ir ratai. Jei važiuoklė yra netvarkinga, tuomet iškyla pavojus patirti auto įvykį būtent dėl šios autodalies kaltės. Ji privalo būti stabili, subalansuota ir tvarkinga. Važiuoklė užtikrina automobilio stabilumą ir balansą.
Taip pat reiktų atkreipti dėmesį į automobilio sankabą. Ji yra labai svarbi automobilio dalis, kuri perduoda sukimo jėgą į automobilio ratus. Sankaba pasižymi tuo, kad ji yra tarpinis elementas tarp variklio ir greičių dėžės. Nuspaudę sankabos pedalą kuriam laikui „atjungiame variklį nuo ratų“. Todėl tuo metu automobilis rieda laisva eiga. Atleidus sankabą automobilis veikia įprastine tvarka. Taip naudodami sankabą ją diliname, todėl kuo ilgiau naudotas automobilis, tuo labiau nusidėvėjusi gali būti sankaba.
Dažniausiai automobilių dalys ar patys automobiliai perkami Vilniuje, Šiauliuose, Radviliškyje ar Tauragėje, nes šie miestai pagarsėję, kaip didžiausią automobilių pasirinkimą siūlančios vietos. Taip pat vis labiau populiarėjanti paslauga – automobilių ar auto dalių prekyba internetu. Pirkėjus elektroninė prekyba vilioja patrauklia kaina ir laiko sutaupymo galimybe. Perkamos automobilių dalys ar pats automobilis turi būti nuodugniai apžiūrimas ir patikrinamas. Norint nenusipirkti „katės maiše“ reikia skirti laiko analizei ir apžiūrai.