You are currently viewing Kaip parašyti verslo planą?

Kaip parašyti verslo planą?

Geriausias verslo planas aiškiai nurodo, ką įmonė planuoja daryti ir kaip tai padaryti. Atsižvelgiant į didelį pradedančiųjų nesėkmių procentą pirmaisiais metais, verslo planas taip pat yra gera proga saugiai pasitikrinti verslo efektyvumą ir lokalinius defektus, pašalinti nerealias prognozes, nustatyti ir analizuoti konkurenciją. Tai turi būti paprasta ir tai turi būti jūsų sėkmės garantija. Kas jį skaito, turi žinoti, kodėl ir kaip pasisekti. Daug patarimų verslo plano rašymo tema galima rasti internete, tačiau vargu, ar bent kuris yra teisingas. Jūsų požiūris bei rašymo būdas priklauso nuo pramonės šakos, nuo to, kas skaito planą ir nuo to, kam jis skirtas. Ar jūs bandote gauti finansavimą? Verslo planas inicijavo prasmingesnius pokalbius su jos potencialiais investuotojais. Planas tikrai padeda pamatyti, ar investuotojai ir verslininkai iš verslo tikisi to paties.

Jūsų planas yra gyvas dokumentas

Norint pasiekti tikslą, reikia dažnai prižiūrėti ir atidžiai stebėti. Jis kiekvieną mėnesį susitinka su savo vadovų komanda, kad peržiūrėtų planą ir nustatytų faktiškai atliktus darbus. Jis perspėjo: „Jei planas yra nenaudingas ir neatsako į tai, kas iš tikrųjų atsitiko, plano laikytis nėra jokios naudos“. Realistiškai vertinkite ir prognozuokite finansus: Kai mes pristatome planą bankininkams, finansininkams ar net jūsų darbuotojams, juos labiau jaudins maži, bet realūs dalykai, negu didieji, kurie niekada neįvyks. Todėl pristatykite įgyvendinamas pardavimų prognozes remdamiesi informacija iš apačios į viršų (t. y. kiek vienetų keliose parduotuvėse pardavėte per mėnesį) ir baikite projektuoti pelną.

Verslo plano rašymas yra pirmasis žingsnis kuriant savo verslą

Geras planas padės užsidirbti pinigų, sutelkti stiprią darbuotojų komandą, parengti rinkodaros planą ir pagerinti mąstymą. Planas pilnas spragų? Deja, jie paskandins jūsų ambicijas… Nesitikėkite sukurti kažko, kas būtų visiems reikalinga. Turėdami tai omenyje, pabandykite išsirinkti vieną verslo modelį, sutelkite dėmesį į vieną sektorių ar vieną problemą. Priešingu atveju rizikuojate išsiplėsti per daug ir sukurti pakriką verslo planą, kuris darys prastą įspūdį. Jeigu jūsų verslui svarbus žmogus gauna vos dviejų puslapių verslo planą ir tie patys yra nuobodūs – tai jau blogas ženklas. Svarbu, kad susidomėjimas atsirastų jau perskaičius santrauką. Nepamirškite pirmojo puslapio – geras logotipas nepamaišys! Ženkliai padidinate rinkos dalį. Nors planuojamos milžiniškos rinkos ir galimos didžiulės pajamos atrodo įspūdingai, visgi potencialiems investuotojams visą tai dažniausiai atrodo tiesiog išpūsta. Dar blogiau – nerealūs skaičiai paprastai sufleruoja, jog jūs nežinote, ką darote ir kaip sunku bus įsiskverbti į rinką. Nežadėkite daug, jeigu nesate absoliučiai tikri, jog pažadus ištesėsite. Daugelis pasitikėjimą kuria dirbtinai, ignoruodami konkurenciją, su kuria jiems teks susidurti. O tai išduoda, jog stokojama išmanymo. Vargu ar kuri idėja visiškai nesusiduria su konkurencija. Net jeigu jūsų konsepcija yra absoliučiai originali, turėtumėte atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, kurie gali konkuruoti su jūsų produktu ar paslauga. Pavyzdžiui, įvairūs problemų sprendimai, skirtingi būdai, kaip klientas pasirinks išleisti savo pinigus, rinkos inercija ir kt. Venkite kartoti pagrindines frazes ir idėjas, skirtingai jas formuluodami. Niekas nenori girdėti to paties tik kitais žodžiais. Išlaikykite pagrindinę savo idėją visame verslo plane, tačiau pateikite ją iškalbingai ir vaizdžiai. Atminkite, jog ne kiekvienas susipažinęs su tam tikros srities terminija. Jeigu rašote specifinės industrijos verslo planą, stenkitės vartoti paprastus, konkrečius žodžius arba juos tinkamai paaiškinkite.