You are currently viewing KAIP PASIRUOŠTI KAIMO AR MIESTELIO BENDRUOMENĖS ŠVENTEI?

KAIP PASIRUOŠTI KAIMO AR MIESTELIO BENDRUOMENĖS ŠVENTEI?

Kaimų ir miestelių bendruomenių aktyvas per metus įprastai surengia po keletą visuomeninių švenčių savo nariams. Tai nutinka ne tik vasarą, bet ir rudenį bei žiemą. Švenčių turinys tiesiogiai priklauso nuo jų organizatorių išradingumo.

Kokios yra bendruomeninių švenčių temos?

Kiekviena bendruomenė puoselėja jai pačias brangiausias tradicijas. Pagrindinės iš tokių tradicijų gali būti bendras Kalėdų eglutės įžiebimo, Užgavėnių, Atvelykio (Mažųjų Velykėlių), Šeimos šventės, Joninių, Žolinės šventimas.

Kai kurios bendruomenės netgi švenčia Cepelinų, Sūrių, Vyšnių, Medaus, Obuolių šventes. Kokia šventė bebūtų, kas jos dalyvius belinksmintų, vis dėlto pats svarbiausias dalykas yra šventiškos aplinkos sukūrimas.

Kaip kuriama šventiška aplinka patalpų viduje arba lauke?

Įprastai stengiamasi kuo įspūdingiau papuošti tą vietą, kur vyks šventė. Jei ją numatoma organizuoti uždarose patalpose, tada stengiamasi jas papuošti kuo įmantresnėmis vidaus dekoracijomis, žaismingais rankdarbiais. Pavyzdžiui, jei šventė vyksta mokykloje ar kultūros įstaigoje, jos langai gali būti padabinti balto ar spalvoto popieriaus karpiniais.

Dar gražiau atrodo spalvotų lempučių girliandos ant langų ar šviečiančios dekoracijos. Iš lauko pusės pastato, kuriame vyks šventė, fasadą galima papuošti LED lempučių girliandomis. Jei šventė vyksta lauko sąlygomis, tada būtinas jos atributas – tai šviečiančios ir iš tolo dėmesį atkreipiančios dekoracijos.

Kokios iniciatyvos gali imtis kaimų ir miestelių bendruomenės per Kalėdas?

Per Kalėdas – gražiausią metų šventę norisi kuo daugiau šviesos, spalvų ir geros nuotaikos, o tam pasiekti reikia nedaug – išradingumo ir entuziazmo, noro ne tik sau, bet ir kitiems padovanoti kuo daugiau džiaugsmo.

Labai sveikintina pastarųjų metų idėja – šventinės aplinkos kūrimo prie savo namų, prie visuomeninės paskirties pastatų, parduotuvių ir kitų objektų konkursas. Įspūdingiausiai papuoštų valdų savininkai tampa Kalėdų Senelio ypatingo dėmesio sulaukusiais herojais. Tai būna itin kūrybingi ir originalių idėjų kupini bendruomenių aktyvistai, kurie savo darbais ir sumanumu stebina savo bendruomenių narius.

Ką galima papuošti per Kalėdų šventes?

Per Kalėdų šventes galima organizuoti ne tik namų, bet ir gatvių, skverų, parduotuvių vitrinų, daugiabučių namų kiemų, įmonių, įstaigų aplinkos puošimo konkursus. O kaip kuo įspūdingiau padaryti, pasitarkite su tokių reikalų žinove – internetine įmone: https://blinky.lt/.