You are currently viewing Koks populiariausias verslas Lietuvoje?

Koks populiariausias verslas Lietuvoje?

Per praėjusius metus nustatyta 8638 įmonių veikla, kurios įsteigtos 2011 m. Populiariausios naujos verslo sritys – didmeninė ir mažmeninė prekyba bei automobilių remontas. Ne visus startuolius galima atpažinti: kai kurie iš jų visiškai nevykdo veiklos. Nuo 2011 metų bendras įstaigų skaičius viršija 35 tūkst. naujas verslas. Naujas subjektas – įmonė, kuri veikia kelis ketvirčius ir yra pripažinta Lietuvos statistikos tarnybos. Iš per metus realiai pradėjusių veikti įmonių 30 proc. dirba su prekybos ir transporto priemonių remonto, 20 proc. – paslaugų, 14 proc. – statybos ir nekilnojamojo turto sritimis“, – skaičiuoja bendrovė. Daugiau įmonių pradeda veikti tose ūkio šakose, kur yra mažesni „įėjimo“ barjerai, kur reikia mažiau pradinio kapitalo. Tačiau pradėjus veiklą gali išaiškėti, kad kai kuriose ūkio šakose dominuoja didieji žaidėjai, kitose – rinka pradeda smukti, o trečiose – lengvas įmonės steigimas tampa „stumdymusi alkūnėmis“ ribotoje rinkoje.

Pagal skirtingas veiklos sritis suskirstytose sužinokite, kokių leidimų reikia Jūsų pasirinktam verslui, kokie reikalavimai taikomi planuojamai veiklai

Pradėti nuosavą verslą visai nereikia tūkstančių eurų, įmantrios įrangos ar brangios reklamos. Tai galima padaryti kišenėje turint ir kelis šlamančius, o tiksliau – 100 eurų, rašo businessinsider.uk.com. Taigi, pradėkite savo verslą. jei tik turite idėjų ir noro tam.

Prekybos ir priežiūros įmonę lengviausia įkurti Lietuvoje

Pirkimas ir pardavimas yra vienas iš paprasčiausių būdų. Be to, prekybos įmonės gali būti įvairios: kioskai, universalinės parduotuvės, prekyba internetu ir pan. Gamybos ir technologijų įmones steigti yra daug sunkiau, o tai yra kodėl Jie yra fiksuoti vienetai: gamybinė veikla reikalauja ne tik potencialo, bet ir kapitalo. Lietuvai vystytis Europos Sąjungoje (ES) kaip prekybos šaliai yra palankios bent kelios aplinkybės. Pirma, patogi geografinė padėtis: Lietuva yra tranzitinė valstybė tarp ES ir Rytų. Antra, Lietuva – maža valstybė ir jai užsiauginti dideles konkurencingas gamybines įmones yra sunkiau nei, tarkime, Vokietijai, Jungtinei Karalystei, Prancūzijai ar Lenkijai ir Ispanijai. Žinoma, išimtys galimos. Trečia, prekybai įsteigti reikia maždaug 20 proc. pradinio kapitalo palyginti su gamybos steigimo sąnaudomis. Ketvirta, Lietuva kultūriškai yra susijusi ir su ES, ir su Rusija bei Baltarusija.

Specialistai pataria nenuvertinti paklausos: jei Lietuvoje bus daug senų automobilių, jie suges ir atitinkamai prireiks jų remonto įmonės

Paskutinį žodį taria rinka: Lietuvos automobilių parkas yra pakankamai senas, vidutinis amžius apie 15 metų. Tai reiškia, kad automobilių yra po 18-20 metų. Akivaizdu, kad jie yra sugedę ir jiems reikia remonto. Ten, kur yra paklausa , yra pasiūla.Tai jau yra rinkos dėsnis. Ekonomikos specialistai pastebi, kad statybos sektoriuje veiklą pradeda taip pat palyginti daug įmonių, o tai rodo šalies ekonomikos atsigavimą. Tai yra vienas iš atsigaunančios ekonomikos požymių. Be to, nereikia pamiršti, kad jis iš dalies yra palaikomas valstybės politikos: daugiabučių renovavimas, didelių valstybinės reikšmės objektų statyba. Taip pat, dalis statybos verslo sėkmingai įsitvirtino užsienyje. Dėl pastarojo reikėtų pagirti Lietuvos verslininkus. Kalbant apie statybos įmonių kiekį, galima pasakyti tiek, kad Lietuva pamažu atsigauna, o statybos verslas yra, galima sakyti, pirmas indikatorius. Kartais ir studentams sakau: jeigu patekote į miestą ir nieko apie jį nežinote, važiuojate automobiliu ir dairykitės, kiek matote statybinių kranų. Statybos yra ekonomikos gyvybės požymis. Taigi, atsigauna ir Lietuvos ekonomika bei statybos verslas, kuris buvo apmiręs.