You are currently viewing Start-up’as – perspektyvus verslo modelis Lietuvoje

Start-up’as – perspektyvus verslo modelis Lietuvoje

Dažnai girdime žmones skundžiantis, kad Lietuvoje sunku susirasti darbą, o verslo taip pat nesukursi be pradinio kapitalo… Tačiau vis dažniau atsiranda žmonių, kurie neklauso šių pesimistinių kalbų ir savo idėjas sėkmingai vysto tarsi iš nieko.

Puikus pavyzdys – sėkmingai startavęs start’upas Kurgyvenu.lt, kurio vadovas Andrius Gintalas šį verslą pradėjo nuo idėjos, žinių bei investuoto laiko. 2012 metais šiam projektui pavyko pritraukti investicijų iš „startuolių akseleratoriaus“ – „Starup Highway“, kiek vėliau (2013 m.) atplaukė 200 000 eurų investicija iš rizikos kapitalo fondo KŪB „Practica Seed Capital“.

Verslo idėjos sėkmė greičiausiai slypi tame, kad ji aktuali daugeliui Lietuvos gyventojų, kurie šios internetinės svetainės dėka gali be vargo, vos kelių mygtukų paspaudimu pagal adresą sužinoti dominančio nekilnojamojo turto kainą bei kitus veiksnius, tokius kaip: šilumos kaina, užterštumo lygis, nusikalstamumo duomenys, atstumai tarp taškų, aplinkosaugos veiksniai, mokyklų reitingai ir t.t. Matome, kad svetainėje pateikta informacija yra aktuali daugeliui, o tai reiškia, kad toks verslas yra ypač perspektyvus.

Na ir dar vienas svarbus aspektas, nuo kurio didele dalimi priklauso verslo sėkmė, yra partnerių pasirinkimas. Vienam vystyti didelį projektą gali būti per daug sudėtinga, tad prieš pradedant – verta pakalbinti ir savo idėjomis užkrėsti patikimus, tikslo siekiančius ir darbo nebijančius žmones. Labai svarbu, kak komandos atmosfera būtų maloni, įkvepianti ir skatinanti eiti pirmyn.