You are currently viewing Juvelyriniai papuošalai. Kaip prižiūrėti?

Juvelyriniai papuošalai. Kaip prižiūrėti?

Tikriausiai kiekviena moteris turi bent keletą juvelyrikos papuošalų. Nors teigiama, kad tokie dirbiniai yra ilgaamžiai, svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra. Tuo labiau, kad tiek kasdienai, tiek ypatingos progoms nešiojami papuošalai ilgainiui susibraižo, reaguoja į aplinkos veiksnius, pakeičia spalvą ir pan. Tad ką svarbu žinoti apie papuošalų priežiūrą?

Pagrindinės papuošalų priežiūros taisyklės

Skirtingi papuošalai turi įvairių, jiems būdingų priežiūros niuansų, tačiau yra keletas pagrindinių taisyklių, kurias reikėtų taikyti visiems papuošalams.

  • Nusiimkite papuošalus prieš maudynes baseine, jūroje ar kitame vandens telkinyje. Taip pat nenešiokite papuošalų pirtyje.
  • Nepurkškite kvepalų tiesiai ant papuošalų, kad jų ilgainiui nepažeistų kvepaluose esančios medžiagos. Taip pat nusiimkite žiedus prieš tepantis rankas kremu ar losjonu.
  • Nusiimkite papuošalus prieš sportą, einant miegoti, atliekant namų ruošos, lauko darbus.
  • Laikykite papuošalus sandariose dėžutėse ir venkite kontakto su aplinkos poveikiu, ypač drėgme bei tiesiogine saule. Geriau nelaikyti papuošalų vonios kambaryje.

Sidabriniai papuošalai

Sidabriniai papuošalai reikalauja didesnio dėmesio negu auksiniai. Pagrindinė priežastis ta, kad sidabras turi savybę esant tam tikromis sąlygomis oksiduotis. Turbūt ne kartą teko pastebėti, kad sidabriniai aksesuarai pajuoduoja ir nustoja blizgėti. Be abejonės, to galima išvengti laiku imantis priemonių. Patogus, greitas ir visiškai paprastas būdas – sidabro valymui skirtos servetėlės, kurias galima įsigyti juvelyrikos gaminių prekybos vietose. Atkreipkite dėmesį, kad tokią servetėlę reikia naudoti sausą. Ji jau paruošta sidabrinių dirbinių valymui. Jeigu papuošalų situacija prastesnė, verta pasinaudoti valymo skysčiu, į kurį reikia pamerkti papuošalą, o vėliau nuplauti paprastu vandeniu. Tiesa, šioje vietoje būtinas saikas – nereikia persistengti.

Auksiniai papuošalai

Auksiniai dirbiniai yra atsparesni įvairiems aplinkos pokyčiams, taigi jų priežiūra nereikalauja itin didelių pastangų. Tiesa, veikiausiai žinote, kad aukso vertė priklauso nuo to, kiek grynojo aukso jame yra. Dėl aukso minkštumo juvelyrikoje naudojami lydiniai. Taigi, aukštesnės prabos aukso papuošalai yra labiau pažeidžiami. Auksui taip pat galima naudoti tam tinkamą servetėlę, tačiau pažymime, kad sidabro ir aukso valymo servetėlės skiriasi, todėl valykite tam tikrą metalo rūšį būtent jam skirta.

Nors interneto platybėse gausu įvairių liaudiškų patarimų, tokių kaip papuošalų valymas soda, pasta, geriau tokių vengti. Jei abejojate, visuomet pasitarkite su specialistais, kurie patars, kaip išlaikyti jūsų mylimų papuošalų grožį.

Papuošalai su brangakmeniais

Atitinkamai prižiūrėti reikia ir aksesuarus su įvairiais brangakmeniais. Paprastai tokie papuošalai reikalauja daugiau laiko paieškoms ir didesnių investicijų, todėl norisi išlaikyti jų vertę ilgam, tiesa? Tuo labiau, jeigu tai jums ypač vertingas meno kūrinys, sukurtas pagal jūsų norus. Išskirtinių dirbinių galite rasti ir čia.

Net pats menkiausias brangakmenio įbrėžimas neatrodo žaviai. Tokius gaminius reikėtų laikyti paminkštintose dežutėse arba tam skirtuose švelnios medžiagos maišeliuose ir atskirti nuo kitų papuošalų. Tokiu būdu išvengsite galimo brangakmenių pažeidimo.

Būtinai nusiimkite papuošalus su brangakmeniais dirbdamos įvairius namų ruošos darbus. Tokiems dirbiniams ypač kenkia chloras ir kitos cheminės medžiagos, kurių turi įvairios namų valymo priemonės. Brangakmenius galima valyti šiltu muiluotu vandeniu, švelniu šepetėliu, teptuku ar kempinėle. Verta bent retkarčiais nunešti papuošalą juvelyrikos specialistui, kad jį apžiūrėtų ir nuvalytų. Taip išsaugosite puikią brangakmenių išvaizdą ir kokybę!