You are currently viewing <strong><em>Vaikų dantų gydymas be streso: kaip to pasiekti?</em></strong>
Portrait of pretty bold female child sitting in dental chair with open mouth while professional doctor in rubber gloves carefully examining condition of teeth. Concept of dentistry

Vaikų dantų gydymas be streso: kaip to pasiekti?

Ne paslaptis, kad vaikai turi ypač įvairių baimių. Nemaža dalis vaikų susiduria ir su baime, kuri yra susijusi su dantų gydymu. Tačiau gera žinia ta, kad yra labai daug būdų bei priemonių, kurias pasitelkus, bus galima užtikrinti, kad vaikų dantų gydymas nebus toks bauginantis. Taigi, siūlome susipažinti su šiais sprendimais. 

  1. Nesunku pastebėti, kad vienas geriausių scenarijų yra tas, kuomet dantų gydymas yra tiesiog nereikalingas, nes vaiko dantys – idealios būklės. Tuomet  netenka rinktis įvairių gydymo sprendimų, pakanka apsiriboti profilaktinėmis  patikromis. Na, o, kad  taip ir būtų, tenka dėti nemenkas pastangas prižiūrint dantis. Taigi, belieka tik pridurti, kad visų tėvelių užduotis yra užtikrinti, kad vaikai tinkamai pasirūpintų savo dantukais. Na, o, jeigu vaikai yra dar nedideli, tuomet jiems būtinai padėkite tinkamai susitvarkyti su šiomis kasdienėmis užduotimis. 
  2. Taip pat verta akcentuoti ir tai, kad vaikai savo dantukams skirs ypatingą dėmesį tuo atveju, jei supras, kodėl tai verta daryti. Taigi, nuolat kalbėkite su savo vaikais apie tai, kodėl yra svarbu tinkamai prižiūrėti savo dantis, ir kas nutinka tuomet, kai tai nėra daroma. 
  3. Ne paslaptis ir tai, kad vaikas yra kur kas lengviau siekti vieno ar kito tikslo, kai jie mato tinkamą pavyzdį. Taigi, dar vienas dalykas, ką turėtumėte daryti, tai – ne tik pasakoti  vaikams, kodėl yra svarbu tinkamai prižiūrėti savo dantis, bet ir  patys turite taip elgtis.
  4. Atminkite ir tai, kad dantų priežiūra gali būti visiškai nesudėtinga ir netgi gali tapti skania bei malonia rutinos dalimi. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad yra labai naudinga valgyti obuolius bei morkas, kadangi tokiu būdu masažuojamos dantenos? Taigi, įtraukite porciją morkų bei obuolių į kasdienį vaiko racioną – tai bus ne tik labai skanu, bet ir naudinga.

Prireikus dantų gydymo, galima rinktis ir vaikų dantų gydymą sedacijoje. Tai – saugus sprendimas, kuris leidžia pasiekti mažojo paciento ramybę ir atsipalaidavimo procedūrų metu. Daugiau apie tai sužinoti galite www.pilene.lt/paslaugos/vaiku-odontologija/vaiku-dantu-gydymas-sedacijoje